Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Розкажіть про нас


Погода

Статистика

Яндекс.Метрика

Буковель

Буковель - український гірськолижний курорт біля підніжжя гори Буковель, неподалік від села Поляниця Яремчанської міської ради, на висоті 900 метрів над рівнем моря, за 30 км від м. Яремче. Найбільший і найсучасніший гірськолижний курорт в Україні.

 

Курорт має рекордну для України кількість витягів, розвинену інфраструктуру: три комфортабельні готельні комплекси «Едельвейс», «Буковель» та «Шелтер». Транспортне сполучення через гірську дорогу.

 

  • Довжина трас: 51000 м. підготовлених трас. 100% обладнано снігонапилюючим устаткуванням.
  • Довжина трас: від 300 до 2300 м.
  • Класифікація трас: сині, червоні, чорні.
  • Перепад висот: від 40 до 285 м.
  • Кількість підйомників: 16.


Туристичний комплекс "Буковель" знаходиться біля підніжжя однойменної гори в селі Поляниця Яремчанської міської ради на висоті 900 м н.р.м. за 30 км від м. Яремче та за 110 км. від м. Івано-Франківська. Туристична зона, в якій розташовано комплекс є унікальною за своїми природо-кліматичними умовами. Гори, що ніби обступили «Буковель» з усіх сторін, закривають його від холодних зимових вітрів, що створює комфортні умови для відпочинку.

 

 

Лижні траси проходять на спеціально підготовлених схилах із трав'яною основою. Всі траси обладнані сніговими гарматами та захищені від прямого сонячного проміння, завдяки чому сніг утримується значно довше, ніж в інших місцях. Траси готують для катання спеціальною снігонапилюючою та сніготрамбувальною технікою. Освітлення схилів дозволяє кататися у вечірній період. Зараз функціонують три підйомники загальною протяжністю 4200 метрів, 5 гірськолижних трас різної складності загальною протяжністю 9400 м, 25 двоповерхових комфортабельних котеджів на 300 місць. Продовжуються роботи з розвитку туристичного комплексу «Буковель».


Для проживання на базі «Буковель» побудовані дво- і тримісні однокімнатні номери з усіма зручностями (санвузол, супутникове телебачення, міні-бар, телефон) в дерев'яних двоповерхових котеджах ( по 4 номери в котеджі, окремий вихід).


До послуг відпочиваючих: бар, ресторан на 110 місць, де для Вас приготують вишукані страви національної та європейської кухні, колиба, кафе, дитячий майданчик, сауна, більярд, дискотека, телефон, автостоянка, транспорт на замовлення. На території бази працює прокат гірськолижного спорядження провідних фірм-виробників Salomon та Rossignol.

Досвідчені інструктори проводять групові та індивідуальні заняття з катання на лижах.


Наразі відбувається швидке зростання кількості приватних садиб, які створюють належний рівень сервісу для прийому туристів у власних помешканнях. Як правило, у садибах пропонують до 8 місць, однак частина з них розрахована на прийом від 10 до 40 осіб одночасно. У регіоні місцевою владою вживаються відповідні заходи, щодо вирішення проблем перевезення туристів. В даний час усі населені пункти мають безперебійне транспортне сполучення автобусами і мініавтобусами з Яремче з наступною можливістю доїзду до  Івано-Франківська, Коломиї, Рахова.


Функціонують три сувенірних ринки, на яких туристи мають можливість придбати вироби місцевих майстрів, краще пізнати мистецтво Гуцульщини.

Дністер починається з маленького струмочка на схилі гори Розлуч на висоті близько 900 метрів над рівнем моря (Львівська область, гори Бескиди, Українські Карпати). Річка вважається другою по довжині в Україні (після Дніпра і без врахування Дунаю), протікаючи 1362 кілометри впадає у Чорне море.
В різні часи річку називали по-різному: греки-Тіріс,Тірас; римляни-Данастріс, Данаструс; турки-Турла; українці-Дністер. Назва "Дністер" походить від давніх словоформ "дн", "дана" і "стр", "стер", які мають значення - швидка вода, ріка; річка, яка тече на південь.
Народна легенда розповідає, що у давні часи поселилось слов'янське плем'я біля великої ріки. Не маючи календаря, люди робили позначки днів на березі. Одного разу після сильних дощів річка розлилася і вода змила "календар". Повернувшись після повені на берег, люди не побачили своїх знаків. Одні питали: "Хто ж це дні стер?", а інші відповідали: "Це зробила бурхлива ріка!" Оскільки "календар" змила річка, то й назвали її Дністер.
Дністровський каньйон простягається від гирла Золотої Липи до гирла Збруча (ліві притоки Дністра) більш як на 250 кілометрів. Висота схилів одного з семи природних чудес України становить 150-200 метрів. Стрімкі береги чергуються з пологими, а річка утворює мальовничі звиви--меандри. Ширина Дністра у каньйоні коливається від 100 до 300 метрів, а середня глибина 3-10 метрів. Дністровське водосховище має ширину 2-3 км.,а глибину -- більше 40 метрів.
Дністер у каньйоні - межа чотирьох областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької і Хмельницької. До Дністра прилягають історико-етнографічні землі: Опілля (Галицький, Рогатинський район Івано-Франківщини), Поділля (Тернопільська, Хмельницька, Вінницька область), Покуття (Прикарпаття, Галичина), Буковина (Чернівецька область).
У Дністровському каньйоні своєрідний мікроклімат. Зима у є м'якою і малосніжною. На кручах і берегах сніг довго не затримується, адже у долинах температура на кілька градусів вища за рівнинну. Весна у Дністровському каньйоні приходить на один-два тижні раніше, як на території Покуття і Поділля. Літо є помірно спекотним, а грозові дощі тривають недовго. Осінь тішить барвистими кольорами лісів і лук, щедрими урожаями полів та садів.
Вражають красою найдавніші пам'ятки природи Дністровського каньйону, зокрема скелі девонського геологічного періоду віком 350-400 мільйонів років, чисті і бурхливі струмки з водоспадами, листяні, мішані та соснові ліси, оксамитові луки і цілющі джерела.
Приваблюють людей красою та унікальністю місцеві заповідники: урочище Крива,Червона гора, Хмелівська стінка. На лівому березі Дністра з Хмелеви Подільської, по глибокому яру тече потічок, який утворює каскад мальовничих водоспадів. Висота деяких сягає 6-8 метрів. Поряд із селом Нирків Заліщицького району шумно скидає свої води 16-метровий Джуринський водоспад.
Біля заповідної Червоної гори між селами Берем'яни і Cокілець височіють, вкриті лісом, два пагорби - Велика і Мала Говда. Поблизу них у 30-х рр. минулого століття діяв туристичний притулок для водних туристів, які сплавлялися річкою на човнах і байдарках.
На вершині, недалеко від села Свершківці, крізь товщу білого каменю пробивається джерело. Жителі навколишніх сіл здавна ходять сюди по воду, яка вважається надзвичайно помічною і корисною.
Біля Хмелеви, на лівому березі Дністра до 40-х рр. минулого століття були виноградники та винарня. Під горою, у сонячній долині вирощували різні сорти винограду. З нього виготовляли смачні соки та якісне вино, які відправляли у галицькі і польські міста. У радянський період виноградники були знищені. Згодом на полі над Дністром вирощували помідори, огірки, цибулю та інші овочі.
На околицях села ростуть листяні ліси (дуб, граб, ясен, липа, береза, шипшина, терен, ліщина, глід, інші дерева і кущі). Багатими на рослинність є схили Дністровського каньйону, прибережні луки і поля (горицвіт, сон великий, ковила, первоцвіт, ясенець білий, мигдаль степовий, ромашка, молодило руське та ін.) Значна кількість реліктових, ендемічних та рідкісних рослин каньйону занесена до Червоної книги України.
Різноманітним є тваринний світ Подністров'я. У лісах водяться козулі, зайці, борсуки, лисиці, вепри, білки та інші тварини. На кам'яних схилах і в чагарниках живуть ящірки, мідянки, гадюки, вужі.
Десятки видів птахів освоїлись у придністровських лісах, луках, річкових заплавах і на схилах стрімких пагорбів (зозулі, соловейки, дятли, ластівки, дикі качки і гуси, мартини, сірі та білі чаплі, чорні лелеки, круки, яструби, шуліки тощо).
У річці Дністер є 40 видів риб: короп, підуст, окунь, сом, марена, лящ, судак, щука, верховодка та багато інших. Велика кількість жаб і раків свідчать про допустиму екологічну чистоту дністровської води. Порівняно з іншими великими річками, Дністер вважається однією з найчистіших річок Європи.
На схилах найбільшого у Європі каньйону можна побачити давні геологічні відслонення силурійського, девонського, юрського, крейдового та неогенового періодів розвитку життя на Землі. Корисні копалини представлені будівельним каменем, гіпсом, щебенем, піском. У невеликій кількості є доломіти, фосфорити та мідна руда.
Унікальними є дністровські травертинові скелі з природними чи рукотворними печерами. Здавна деякі з них були пристосовані під печерні храми і монастирі. Одним із таких печерних монастирів був кам'яний грот "Скеля монахів ", що знаходиться біля сусіднього з Хмелевою села Литячі на лівому березі Дністра.
Дністровський каньйон - найбільший каньйон в Україні і один з найбільших в Європі. Його довжина 250 км. Розташований каньйон в Тернопільській області України і перетинає три її райони. Утворений каньйон річкою Дністер шляхом вимивання гірських порід з Подільської піднесеності. Є долиною річки Дністер з прямовисними берегами заввишки 100-250 метрів. Північні схили каньйону густо порізані ущелинами, якими стікають до Дністра його ліві притоки: Золота Липа, Коропець, Стріпа, Джурин, Серет, Збруч і десятки великих і маленьких струмочків. Схили Дністра вкриті реліктовою лісовою і степовою рослинністю.
Геологи називають каньйон ілюстрованим підручником геології. Круті гористі або зарослі лісом береги другої за величиною річки України нагадують земну поверхню в розрізі. На території каньйону близько сотні природних і історичних визначних пам'яток світового значення.
Нижче за течією від села Трубчин, на лівому березі річки, довгою стіною коштують прямовисні скелі. Це унікальний пам'ятник природи - силурійські відкладення гірських порід, вік яких більше 400 мільйонів років. 15-20-метрові скелі привертають до себе учених і скелелазів. На відстані 250 км. зустрічається більше десятка карстових печер і вапнякових гротів. Недалеко від Дністра знаходиться один з найбільших рівнинних водопадів України - Джуринський, а також Русилівські водопади.
Дністер довгий час служив кордоні між Україною і Польщею, так що, за кількістю історичних пам'ятників на берегах, Дністер набагато перевершує більшість річок Європи. Палаци і замки, монастирі і печерні церкви, старовинні маєтки і костьоли прикрашають береги Дністра.
У 1990 році на території Дністровського каньйону був створений ландшафтний парк "Дністровський каньйон". Рослинний світ парка дуже багатий. Переважають дубові ліси з домішкою граба, клена, липи, ясени і берези. Ліс перемежається з відкритими степовими ділянками на схилах річок і балок. В даний час на дністровських схилах росте 65 видів рідкісних рослин, з яких 21 вид занесено до Червоної книги України, 2 - в Європейський червоний список.
Сприятливі кліматичні умови стали запорукою різноманітності тваринного світу каньйону. Тут мешкає більше 50 видів комах, 25 видів риб і тварин (шкодь яких стерлядь, видра річкова, борсук звичайний, полоз лісовий, кіт лісової, рись), занесених до Червоної книги України. На території парку зустрічаються тварини 11 видів, які охороняються за списками Бернської конвенції.
За визнанням фахівців Дністровський каньйон - одне з наймальовничіших місць України, він не поступається красою навіть Карпатам і Кримським горам.